Kerületi versenyek eredményei

2016/17. tanév

Az Újbudai Tavaszi Hangversenyen

a Teleki Nőikar

KIEMELT ARANY
minősítést ért el.

Kórusvezető: Ábrahám Mónika


Az Újbudai Tavaszi Hangversenyen

Teleki Dalosai

KIEMELT ARANY
minősítést értek el.

Kórusvezető: Ábrahám Mónika


Kerületi történelem versenyen

a 6. évfolyamosok között:

1.  helyezett:

Rettiger Péter 6.c

Felkészítő tanár: Tóthné Völgyes Zsófia

a 6. évfolyamosok között:
4.  helyezett:
Ádány Balázs 6.a

a 7. évfolyamosok között:
6.  helyezett: Sárosi Laura 7.c

a 5. évfolyamosok között:
7.  helyezett: Jamal Dávid 5.b

Felkészítő tanár: Bacsiné Ledniczki Tímea


Kerületi rajzversenyen

2.  helyezett:

Kádas Dorina 8.b

Felkészítő tanár: Juhász Erna


Kerületi helyesírás versenyen

a 3. évfolyamosok között:

1.  helyezett:

Bak Natália 3.c

Felkészítő tanár: Csúcs Zsuzsanna

3.  helyezett:

Gróf András 3.c

Felkészítő tanár: Csúcs Zsuzsanna


Kerületi szövegértés versenyen

a 3. évfolyamosok között:

4. helyezett: Kovács Lili Dóra 3.c
Felkészítő tanár: Csúcs Zsuzsanna

6. helyezett: Deli Mandula 3.a
Felkészítő tanár: Felméryné Alpár Katalin

8. helyezett: Farkas Flóra 3.c
Felkészítő tanár: Csúcs Zsuzsanna


Fekete István szép olvasási versenyen

a 3. évfolyamosok között:

3.  helyezett:

Bak Natália 3.c

Felkészítő tanár: Csúcs Zsuzsanna


 Kerületi matematika versenyen

a 3. évfolyamosok között:

1.  helyezett:

Tóth Kolos Barnabás 3.b
Felkészítő tanár: Majorné Megyesi Márta

a 4. évfolyamosok között:

1.  helyezett:

Marton Réka 4.c
Felkészítő tanár: Fehérné Istóczki Ildikó


 Kerületi matematika versenyen

az 5. évfolyamosok között:

5.  helyezett: Takács-Ungár Benjámin 5. d
7. helyezett:  Dolánszky Dávid 5. d
10. helyezett: Irlanda Sándor 5. a

Felkészítő tanár: Rózsa Katalin

a 6. évfolyamosok között:

5. helyezett: Szabó Ágoston 6. c
6. helyezett:  Rettiger Péter 6. c
7. helyezett:  Kecskeméti Bálint 6. c

Felkészítő tanár: Bártfai Lászlóné

a 7. évfolyamosok között:

2. helyezett:

Szentpéteri Botond 7. c
Felkészítő tanár: Dr. Prőhléné Hehl Éva

 4. helyezett: Török Csongor 7. b
10. helyezett: Borsik Balázs 7. c

Felkészítő tanár: Dr. Prőhléné Hehl Éva

a 8.  évfolyamosok között:

1. helyezett:

Sándor Péter 8. c
Felkészítő tanár: Moróné Pálos Zsuzsanna

2. helyezett:

Varga Pál Patrik 8. c
Felkészítő tanár: Moróné Pálos Zsuzsanna

8. helyezett:  Baracza Botond 8. c
Felkészítő tanár: Moróné Pálos Zsuzsanna


Kerületi  fizika versenyen

a 7. évfolyamosok között

3. helyezett:

Kavalecz-Szücs Lilien 7.b

4. helyezett: Szentpéteri Botond 7.c 

Felkészítő tanára: Dr. Marosiné Szabó Erika

a 8. évfolyamosok között

3. helyezett:

Varga Pál Patrik 8.c

Felkészítő tanára: Dr. Marosiné Szabó Erika


Kerületi Informatika-Alkalmazói Tanulmányi versenyen
Komplex I. kategóriában

1. helyezett:

Stiedl Balázs 6.c

Grafika kategóriában

5. helyezett: Toller Kármen 5.c 

Bemutató kategóriában

1. helyezett:

Dolezsál Zsófi 7.c

Szövegszerkesztés kategóriában

5. helyezett: György Marcell 7.c
6. helyezett: Takács-Ungár Noel 7.c

Felkészítő tanáraik: Némethy Beáta és Hauth Antal


 

XXV. Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz-Földtan Versenyen
a 7. évfolyamosok között

1. helyezett:

Szentpéteri Botond 7.c 
Felkészítő tanára: Kovácsné Herman Katalin

2. helyezett:

Török Csongor 7.b 
Felkészítő tanár: Juhász Erna

5. helyezett: Illés Anna  7.a 
Felkészítő tanár: Kovácsné Herman Katalin


Herman Otto biológia versenyen

a  7. évfolyamosok között

2. helyezett:

Böhönyey Lili 7.a

5. helyezett: Szentpéteri Botond 7.c
8. helyezett: Török Csongor 7.b

Felkészítő tanár: Dr. Horváthné Medgyesi Ilona

a  8.  évfolyamosok között

3. helyezett: 

Kádas Dorina 8.b
Felkészítő tanár: Dr. Horváthné Medgyesi Ilona

4. helyezett:  Storhmayer Zita 8.c
Felkészítő tanár: Dr. Horváthné Medgyesi Ilona


Hevesy György kémia versenyen
a  7. évfolyamosok között

2. helyezett:

Borsik Balázs 7.c


3. helyezett: 

Török Csongor 7.b

 5. helyezett: Brantmüller Laura 7.a
6. helyezett: Szentpéteri Botond 7.c

Felkészítő tanáruk: Dr. Horváthné Medgyesi Ilona


Kerületi szaktárgyi angol versenyen

7. évfolyamosok között

3. helyezett:

Karakas Botond 7.b


4.  helyezett: Brantmüller Laura 7.a

Felkészítő tanár
: Dudogh Veronika

Kerületi szaktárgyi angol versenyen

8. évfolyamosok között

2. helyezett:

Calvo Szilvia 8.b

5.  helyezett:    Zentai Nóra 8.b

Felkészítő tanár: Takács Ildikó


Országos Angol Tanulmányi verseny
kerületi fordulóján 

a  8. évfolyamosok között

3. helyezett:

Nagy Balázs 8.a

Országos Angol Tanulmányi verseny
kerületi fordulóján 

a  7. évfolyamosok között

2. helyezett:

Irlanda Domonkos 7.a


3. helyezett: 

Brantmüller Laura 7.a 

Felkészítő tanáruk: Dudogh Veronika


Prózamondó versenyen

a  5.-6. évfolyamosok között

2. helyezett:

Takács-Ungár Benjámin 5.d

Felkészítő tanára: Verpelétiné Tóth Erzsébet


Rajzversenyen

a 2.-3.-4. évfolyamosok között

1. helyezett:

Tácsik Míra 2.c

Felkészítő tanár: Opánszki Andrea

6. helyezett: Erdősi Tamara 4.a
Felkészítő tanár: Zelenák Edit


Országos történelem verseny
kerületi döntőjében

3. helyezett:


Török Csongor 7.b
Felkészítő tanár: Bacsiné Ledniczki Tímea


Kazinczy Szép Magyar Beszéd versenyen

a 5.-6. évfolyamosok között

Különdíjat kapott:


Takács Anna 5.a
Felkészítő tanár: Turi Alexandra


Német vers- és prózamondó versenyen

a 2. évfolyamosok között vers kategóriában

2. helyezett:


 Antal-Futó Petra 2.c
Felkészítő tanárok: Pethő-Kátai Boglárka és Blaha Ágnes

3. helyezett:


Dukát Borbála 2.c
Felkészítő tanárok: Pethő-Kátai Boglárka és Blaha Ágnes

Német vers- és prózamondó versenyen
a 2. évfolyamosok között próza kategóriában

1. helyezett:

Végh Péter 2.c
Felkészítő tanárok: Pethő-Kátai Boglárka és Blaha Ágnes

3. helyezett:

Ugyan Rézi Anuk 2.c
Felkészítő tanárok: Pethő-Kátai Boglárka és Blaha Ágnes

Német vers- és prózamondó versenyen
a 3.-4. évfolyamosok között próza kategóriában

1. helyezett:

Bak Natália 3.c
Felkészítő tanárok: Takácsné Sólyom Ágnes és Borostyánkőy Ágnes

2. helyezett:

Farkas Flóra 3.c
Felkészítő tanárok: Takácsné Sólyom Ágnes és Borostyánkőy Ágnes

3. helyezett:

Dormán Klára 4.c
Felkészítő tanárok: Fehér Józsefné Istóczki Ildikó és Kis Herczeghné Csertőy Éva

Német vers- és prózamondó versenyen
a 5.-6. évfolyamosok között vers kategóriában

1. helyezett:


Pap Brúnó 5.d
Felkészítő tanárok: Blaha Ágnes és Borostyánkőy Ágnes

2. helyezett: 

Dénes Zita 5.d
Felkészítő tanárok: Blaha Ágnes és Borostyánkőy Ágnes

Német vers- és prózamondó versenyen

a 5.-6. évfolyamosok között próza kategóriában

1. helyezett:


Szarka Júlia 6.c
Felkészítő tanárok: Tóthné Völgyes Zsófia és Gál Borbála

2. helyezett:


Dolánszky Dávid 5.d
Felkészítő tanárok: Blaha Ágnes és Borostyánkőy Ágnes

Német vers- és prózamondó versenyen
a 7.-8. évfolyamosok között vers kategóriában

1. helyezett:

Raskó Zsófia 7.c
Felkészítő tanárok: Borostyánkőy Ágnes és Blaha Ágnes

2. helyezett:

György Marcell 7.c
Felkészítő tanárok: Borostyánkőy Ágnes és Blaha Ágnes

3. helyezett:


Szamek Villő 7.c
Felkészítő tanárok: Borostyánkőy Ágnes és Blaha Ágnes

Német vers- és prózamondó versenyen
a 7.-8. évfolyamosok között próza kategóriában

1. helyezett:


Dolezsál  Zsófi 7.c
Felkészítő tanárok: Borostyánkőy Ágnes és Blaha Ágnes

2. helyezett:


Hermesz Fruzsina 7.c

Felkészítő tanárok: Borostyánkőy Ágnes és Blaha Ágnes


Kerületi népdaléneklési  versenyen

SZÓLÓ kategóriában
ARANY minősítést kapott

Varga Laura 7.b
Felkészítő tanár: Ábrahám Mónika

DUETT kategóriában
ARANY minősítést kapott

Calvo Szilvia 8.b – Halász Petra 8.c
Felkészítő tanár: Fabók Gizella


Simonyi Zsigmond kerületi helyesírás versenyen

az 5. évfolyamosok között
5. helyezet: Takács Anna 5.a

Felkészítő tanár: Turi Alexandra

Simonyi Zsigmond kerületi helyesírás versenyen

az 7. évfolyamosok között

1. helyezett

Brantmüller Laura 7.a

Felkészítő tanár: Kollár Adrienn


„Olvass, alkoss, játssz velünk!
 Széchenyi István a legnagyobb magyar”
kerületi olvasási versenyen

2. helyezett a

olvass_alkoss

a „Gőzösök” csapat, melynek tagjai:
Simon Regina 7.b, Kavalecz-Szücs Lilien 7.b
 Bukovics Hugó 7.c, Juhász Luca 7.c

Felkészítő tanár: Oszlányi Mária


Prezentáció és kiselőadás verseny

2. helyezett a

hodi_rasko_gyorgy

Hódi Ádám 7.c, Raskó Zsófi 7.c és György Marcell 7.c
összetételű csapat

Felkészítő tanáraik: Némethy Beáta és Oszlányi Mária