2016/17. tanév eredményei

Országos versenyek eredményei – 2016/17. tanév

Zrínyi  Ilona matematika verseny országos fordulójában

Iskolánk csapata az országos fordulóban is elhozta
A LEGJOBB BUDAPESTI ÁLTALÁNOS  ISKOLÁNAK járó vándorserleget!

Egyéni versenyben

25. helyezést ért el:

Varga Pál Patrik 8.c
Felkészítő tanára: Moróné Pálos Zsuzsanna

28. helyezést ért el


Szentpéteri Botond 7.c
Felkészítő tanára: Dr. Prőhléné Hehl Éva

32. helyezést ért el:

Tóth Kolos Barnabás 3.c
Felkészítő tanára: Majorné Megyesi Márta

Gratulálunk a gyönyörű helyezésekhez minden tanulónak és felkészítő tanárnak!


A Varga Tamás Országos Matematikaverseny fővárosi fordulójából a
z országos döntőbe jutott tanulók:
7. évfolyamon: Borsik Balázs 7.c,  Török Csongor 7.b
8. évfolyamon: Sándor Péter 8.c, Varga Pál Patrik 8.c

Gratulálunk a szép teljesítményükhöz!


KockaKobak Országos Matematikaversenyen

8. évfolyamon:

1. helyezést ért el

Varga Pál Patrik 8.c
Felkészítő tanára:
Moróné Pálos Zsuzsanna 

8. helyezést ért el

Sándor Péter 8.c
Felkészítő tanára: Moróné Pálos Zsuzsanna  

7. évfolyamon: 10. helyezést ért el

Kavalecz-Szücs Lilien 7.b
Felkészítő tanára:  dr. Prőhléné Hehl Éva

6. évfolyamon: 6.  helyezést ért el

Szabó Ágoston 6.c
Felkészítő tanára: Bártfai Lászlóné 

4. évfolyamon: 12. helyezést ért el

Marton Réka 4.c
Felkészítő tanára: Fehér Józsefné Istóczki Ildikó 


Országos Bolyai matematika csapatverseny

7. évfolyamon: 8. helyezett

az “Eredmény csak részletkérdés” csapat:

bolyai_7

Török Csongor 7.b, Szentpéteri Botond 7.c,
Borsik Balázs 7.c, Kavalecz-Szücs Lilien 7.b

Felkészítő tanáruk: Dr. Prőhléné Hehl Éva


Fővárosi és területi versenyek eredményei – 2016/17. tanév

Medve Szabadtéri Matekverseny

Kismedve kategóriában

1. helyezést ért el:

Sándor Péter 8.c
Varga Pál Patrik 8.c
Pálfy Botond (volt Telekis)

2. helyezést ért el:

Borsik Balázs  7.c
Török Csongor 7.b
Szentpéteri  Botond 7.c


Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírás versenyen

9. helyezést ért el:

Brantmüller Laura 7.a

Felkészítő tanár: Kollár Adrienn


Fővárosi környezetismeret csapatversenyen

a 4. évfolyamon

5. helyezést ért el:

Bánhidi Péter 4.a, Kovács Bernadett 4.a,
Görög Csenge 4.a,
Botyánszki Liliána 4.a

Felkészítő tanár:  Zelenák Edit


Budapesti német vers és prózamondó versenyen
próza kategóriában

a 3. évfolyamosok között:

3.  helyezett:

Bak Natália 3.c

Felkészítő tanárok: Takácsné Sólyom Ágnes és Borostyánkőy Ágnes


A 26. Fővárosi Informatika Alkalmazói Versenyen

Prezentációkészítés kategóriában

1. helyezett:

Dolezsál Zsófi 7.c

Felkészítő tanára: Némethy Beáta


Zrínyi  Ilona matematika verseny területi fordulójában

Egyéni versenyben

1. helyezett 


Tóth Kolos Barnabás 3.b

Felkészítő tanára:  Majorné Megyesi Márta

1. helyezett 


Zsivkovics Máté Zoltán 4.b

Felkészítő tanára:  Pálné Neumayer Éva

1. helyezett 


Varga Pál Patrik 8.c

Felkészítő tanára: Moróné Pálos Zsuzsanna

2. helyezett 


Szentpéteri Botond 7.c

Felkészítő tanára: Dr. Prőhléné Hehl Éva

3. helyezett 


Sándor Péter 8.c

Felkészítő tanára: Moróné Pálos Zsuzsanna

6. helyezett 


Kavalecz-Szücs Lilien 7.b

Felkészítő tanára: Dr. Prőhléné Hehl Éva

7. helyezett 


Marton Réka 4.c

Felkészítő tanára: Fehér Józsefné Istóczki Ildikó

8. helyezett


Török Csongor 7.b

Felkészítő tanára: Dr. Prőhléné Hehl Éva

10. helyezett 


 Szentpéteri Ákos 2. c

Felkészítő tanára: Opánszki Andrea

Tóth Kolos Barnabás 3.b, Zsivkovics Máté Zoltán 4.b,
Varga Pál Patrik 8.c, Szentpéteri Botond 7.c, Marton Réka 4.c
tanulók bejutottak az országos döntőbe.

Csapat versenyben

8. évfolyamosok között

1. helyzett csapat:
Cserny Anna 8.c
Sándor Péter 8.c
Varga Pál Patrik 8.c

4. évfolyamosok között

2. helyzett csapat:
Marton Réka 4
.c
Szabó Áron4.c
Zsivkovics Máté Zoltán 4.b

7. évfolyamosok között

2. helyzett csapat:
Kavalecz-Szücs Lilien 7.b
Török Csongor 7.b
Szentpéteri Botond 7.c

3. évfolyamosok között

3. helyzett csapat:
Fekete Zsombor 3.b

Gróf András 3.c
Tóth Kolos Barnabás 3.b

Felkészítő és egyben  díjazott  tanáraik:
Dr. Prőhléné Hehl Éva
Majorné Megyesi Márta
Moróné Pálos Zsuzsanna
Pálné Neumayer Éva

A három egymás utáni évben legjobb teljesítményt nyújtó általános iskolának járó kupát idén is elnyerte iskolánk. Immár három ilyen serleg büszke tulajdonosai vagyunk.


Bolyai természettudományi csapatverseny dél-budai területi fordulójában

a 8. évfolyamon:
2
. helyezett

Szentkuti Péter 8.c, Szentpéteri Balázs 8.c,
Baracza Botond 8.c, Varga Pál Patrik 8.c

Felkészítő tanáruk: Dr. Horváthné Medgyesi Ilona

a 7. évfolyamon:
5. helyezett

Szentpéteri Botond, 7.cBorsik Balázs 7.c,
Bukovics Hugó 7.c, Kerkovits Ákos 7.c

Felkészítő tanáruk: Dr. Horváthné Medgyesi Ilona

a 6. évfolyamon:
6. helyezett

Csilik Zsófia 6.a, ,  Kis Dorottya 6.a,
Dobai Bálint 6.a, Józsa Máté 6.a

Felkészítő tanáruk: Dr. Horváthné Medgyesi Ilona


 

KockaKobak Országos Matematikaverseny
Fővárosi forduló

8. évfolyamon

1. helyezett:


Sándor Péter 8.c
Felkészítő tanár: Moróné Pálos Zsuzsanna

2. helyezett: 


Varga Pál Patrik 8.c
Felkészítő tanár: Moróné Pálos Zsuzsanna

7. évfolyamon

1. helyezett: 


Kavalecz-Szücs Lilien 7.b
Felkészítő tanár: 
dr. Prőhléné Hehl Éva

4. helyezett: 

Török Csongor 7.b
Felkészítő tanár:  dr. Prőhléné Hehl Éva

6. évfolyamon

3. helyezett:


Szabó Ágoston 6.c
Felkészítő tanár: Bártfai Lászlóné

4. évfolyamon

6. helyezett:


Marton Réka 4.c
Felkészítő tanár: Fehér Józsefné Istóczki Ildikó

KockaKobak Országos Matematikaversenyen az országos döntőbe jutottak:

4. évfolyamon: Marton Réka 4.c
6. évfolyamon:
Szabó Ágoston 6.c
7. évfolyamon: Kavalecz-Szücs Lilien 7.b
8. évfolyamon: Sándor Péter 8.c, Varga Pál Patrik 8.c

 


Bolyai anyanyelvi csapatverseny dél-budai területi forduló

3. évfolyamon: 5. helyezett

a “Magyarórák” csapat:

anyanyelvi_fovi_5-hely

Bánsági Boldizsár 3.c, Papp Ábel 3.c
Gróf András 3.c, Rettiger Márton 3.c

Felkészítő tanáruk: Csúcs Zsuzsanna


Bolyai matematika csapatverseny dél-budai területi fordulójában

a 7. évfolyamon: 1. helyezett

az “Eredmény csak részletkérdés” csapat:

Török Csongor 7.b, Szentpéteri Botond 7.c,
Borsik Balázs 7.c, Kavalecz-Szücs Lilien 7.b

Felkészítő tanáruk: Dr. Prőhléné Hehl Éva

 

a 6. évfolyamon: 4. helyezett

a “Szigetelő szalagok” csapat:

 Kecskeméti Bálint 6.c, Garamvölgyi Vince 6.c,
Rettiger Péter 6.c, Szabó Ágoston 6.c

Felkészítő tanáruk: Bártfai Lászlóné

a 4. évfolyamon: 6. helyezett

a “Matekzsenik” csapat:

Horváth Benedek Sámuel 4.b, Zsivkovics Máté Zoltán 4.b,
Megyesi Benedek 4.b, Malinák Áron 4.b

Felkészítő tanáruk: Pálné Neumayer Éva



Kerületi versenyek eredményei – 2016/17. tanév

Az Újbudai Tavaszi Hangversenyen

a Teleki Nőikar

KIEMELT ARANY
minősítést ért el.

Kórusvezető: Ábrahám Mónika


Az Újbudai Tavaszi Hangversenyen

Teleki Dalosai

KIEMELT ARANY
minősítést értek el.

Kórusvezető: Ábrahám Mónika


Kerületi történelem versenyen

a 6. évfolyamosok között:

1.  helyezett:

Rettiger Péter 6.c

Felkészítő tanár: Tóthné Völgyes Zsófia

a 6. évfolyamosok között:
4.  helyezett: Ádány Balázs 6.a

a 7. évfolyamosok között:
6.  helyezett: Sárosi Laura 7.c

a 5. évfolyamosok között:
7.  helyezett: Jamal Dávid 5.b

Felkészítő tanár: Bacsiné Ledniczki Tímea


Kerületi rajzversenyen

2.  helyezett:

Kádas Dorina 8.b

Felkészítő tanár: Juhász Erna


Kerületi helyesírás versenyen

a 3. évfolyamosok között:

1.  helyezett:

Bak Natália 3.c

Felkészítő tanár: Csúcs Zsuzsanna

3.  helyezett:

Gróf András 3.c

Felkészítő tanár: Csúcs Zsuzsanna


Kerületi szövegértés versenyen

a 3. évfolyamosok között:

4. helyezett: Kovács Lili Dóra 3.c
Felkészítő tanár: Csúcs Zsuzsanna

6. helyezett: Deli Mandula 3.a
Felkészítő tanár: Felméryné Alpár Katalin

8. helyezett: Farkas Flóra 3.c
Felkészítő tanár: Csúcs Zsuzsanna


Fekete István szép olvasási versenyen

a 3. évfolyamosok között:

3.  helyezett:

Bak Natália 3.c

Felkészítő tanár: Csúcs Zsuzsanna


Kerületi matematika versenyen

a 3. évfolyamosok között:

1.  helyezett:

Tóth Kolos Barnabás 3.b
Felkészítő tanár: Majorné Megyesi Márta

a 4. évfolyamosok között:

1.  helyezett:

Marton Réka 4.c
Felkészítő tanár: Fehérné Istóczki Ildikó


Kerületi matematika versenyen

az 5. évfolyamosok között:

5.  helyezett: Takács-Ungár Benjámin 5. d
7. helyezett:  Dolánszky Dávid 5. d
10. helyezett: Irlanda Sándor 5. a

Felkészítő tanár: Rózsa Katalin

a 6. évfolyamosok között:

5. helyezett: Szabó Ágoston 6. c
6.helyezett:Rettiger Péter 6. c
7. helyezett:  Kecskeméti Bálint 6. c

Felkészítő tanár: Bártfai Lászlóné

a 7.évfolyamosok között:

2. helyezett:

Szentpéteri Botond 7. c
Felkészítő tanár: Dr. Prőhléné Hehl Éva

4. helyezett:Török Csongor 7. b
10.helyezett: Borsik Balázs 7. c

Felkészítő tanár: Dr. Prőhléné Hehl Éva

a 8.  évfolyamosok között:

1. helyezett:

Sándor Péter 8. c
Felkészítő tanár: Moróné Pálos Zsuzsanna

2. helyezett:

Varga Pál Patrik 8. c
Felkészítő tanár: Moróné Pálos Zsuzsanna

8. helyezett:  Baracza Botond 8. c
Felkészítő tanár: Moróné Pálos Zsuzsanna


Kerületi  fizika versenyen

a 7. évfolyamosok között

3. helyezett:

Kavalecz-Szücs Lilien 7.b

4. helyezett: Szentpéteri Botond 7.c 

Felkészítő tanára: Dr. Marosiné Szabó Erika

a 8. évfolyamosok között

3. helyezett:

Varga Pál Patrik 8.c

Felkészítő tanára: Dr. Marosiné Szabó Erika


Kerületi Informatika-Alkalmazói Tanulmányi versenyen
Komplex I. kategóriában

1. helyezett:

Stiedl Balázs 6.c

Grafika kategóriában

5. helyezett: Toller Kármen 5.c 

Bemutató kategóriában

1. helyezett:

Dolezsál Zsófi 7.c

Szövegszerkesztés kategóriában

5. helyezett: György Marcell 7.c
6. helyezett: Takács-Ungár Noel 7.c

Felkészítő tanáraik: Némethy Beáta és Hauth Antal


XXV. Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz-Földtan Versenyen
a 7. évfolyamosok között

1. helyezett:

Szentpéteri Botond 7.c 
Felkészítő tanára: Kovácsné Herman Katalin

2. helyezett:

Török Csongor 7.b 
Felkészítő tanár: Juhász Erna

5. helyezett:Illés Anna  7.a 
Felkészítő tanár: Kovácsné Herman Katalin


Herman Otto biológia versenyen

a  7. évfolyamosok között

2. helyezett:

Böhönyey Lili 7.a

5. helyezett: Szentpéteri Botond 7.c
8. helyezett: Török Csongor 7.b

Felkészítő tanár: Dr. Horváthné Medgyesi Ilona

a  8.  évfolyamosok között

3. helyezett: 

Kádas Dorina 8.b
Felkészítő tanár: Dr. Horváthné Medgyesi Ilona

4. helyezett:  Storhmayer Zita 8.c
Felkészítő tanár: Dr. Horváthné Medgyesi Ilona


Hevesy György kémia versenyen
a  7. évfolyamosok között

2. helyezett:

Borsik Balázs 7.c


3. helyezett: 

Török Csongor 7.b

 5. helyezett: Brantmüller Laura 7.a
6. helyezett: Szentpéteri Botond 7.c

Felkészítő tanáruk: Dr. Horváthné Medgyesi Ilona


Kerületi szaktárgyi angol versenyen

a  7. évfolyamosok között

3. helyezett:

Karakas Botond 7.b


4.  helyezett: Brantmüller Laura 7.a

Felkészítő tanár
: Dudogh Veronika

Kerületi szaktárgyi angol versenyen

a  8. évfolyamosok között

2. helyezett:

Calvo Szilvia 8.b

5.  helyezett:    Zentai Nóra 8.b

Felkészítő tanár: Takács Ildikó


Országos Angol Tanulmányi verseny
kerületi fordulóján 

a  8. évfolyamosok között

3. helyezett:

Nagy Balázs 8.a

Országos Angol Tanulmányi verseny
kerületi fordulóján 

a  7. évfolyamosok között

2. helyezett:

Irlanda Domonkos 7.a


3. helyezett: 

Brantmüller Laura 7.a 

Felkészítő tanáruk: Dudogh Veronika


Prózamondó versenyen

a  5.-6. évfolyamosok között

2. helyezett:

Takács-Ungár Benjámin 5.d

Felkészítő tanára: Verpelétiné Tóth Erzsébet


Rajzversenyen

a 2.-3.-4. évfolyamosok között

1. helyezett:

Tácsik Míra 2.c

Felkészítő tanár: Opánszki Andrea

6. helyezett: Erdősi Tamara 4.a
Felkészítő tanár: Zelenák Edit


Országos történelem verseny
kerületi döntőjében

3. helyezett:


Török Csongor 7.b
Felkészítő tanár: Bacsiné Ledniczki Tímea


Kazinczy Szép Magyar Beszéd versenyen

a 5.-6. évfolyamosok között

Különdíjat kapott:


Takács Anna 5.a
Felkészítő tanár: Turi Alexandra


Német vers- és prózamondó versenyen

a 2. évfolyamosok között vers kategóriában

2. helyezett:


 Antal-Futó Petra 2.c
Felkészítő tanárok: Pethő-Kátai Boglárka és Blaha Ágnes

3. helyezett:


Dukát Borbála 2.c
Felkészítő tanárok: Pethő-Kátai Boglárka és Blaha Ágnes

Német vers- és prózamondó versenyen
a 2. évfolyamosok között próza kategóriában

1. helyezett:

Végh Péter 2.c
Felkészítő tanárok: Pethő-Kátai Boglárka és Blaha Ágnes

3. helyezett:

Ugyan Rézi Anuk 2.c
Felkészítő tanárok: Pethő-Kátai Boglárka és Blaha Ágnes

Német vers- és prózamondó versenyen
a 3.-4. évfolyamosok között próza kategóriában

1. helyezett:

Bak Natália 3.c
Felkészítő tanárok: Takácsné Sólyom Ágnes és Borostyánkőy Ágnes

2. helyezett:

Farkas Flóra 3.c
Felkészítő tanárok: Takácsné Sólyom Ágnes és Borostyánkőy Ágnes

3. helyezett:

Dormán Klára 4.c
Felkészítő tanárok: Fehér Józsefné Istóczki Ildikó és Kis Herczeghné Csertőy Éva

Német vers- és prózamondó versenyen
a 5.-6. évfolyamosok között vers kategóriában

1. helyezett:


Pap Brúnó 5.d
Felkészítő tanárok: Blaha Ágnes és Borostyánkőy Ágnes

2. helyezett: 

Dénes Zita 5.d
Felkészítő tanárok: Blaha Ágnes és Borostyánkőy Ágnes

Német vers- és prózamondó versenyen

a 5.-6. évfolyamosok között próza kategóriában

1. helyezett:


Szarka Júlia 6.c
Felkészítő tanárok: Tóthné Völgyes Zsófia és Gál Borbála

2. helyezett:


Dolánszky Dávid 5.d
Felkészítő tanárok: Blaha Ágnes és Borostyánkőy Ágnes

Német vers- és prózamondó versenyen
a 7.-8. évfolyamosok között vers kategóriában

1. helyezett:

Raskó Zsófia 7.c
Felkészítő tanárok: Borostyánkőy Ágnes és Blaha Ágnes

2. helyezett:

György Marcell 7.c
Felkészítő tanárok: Borostyánkőy Ágnes és Blaha Ágnes

3. helyezett:


Szamek Villő 7.c
Felkészítő tanárok: Borostyánkőy Ágnes és Blaha Ágnes

Német vers- és prózamondó versenyen
a 7.-8. évfolyamosok között próza kategóriában

1. helyezett:


Dolezsál  Zsófi 7.c
Felkészítő tanárok: Borostyánkőy Ágnes és Blaha Ágnes

2. helyezett:


Hermesz Fruzsina 7.c

Felkészítő tanárok: Borostyánkőy Ágnes és Blaha Ágnes


Kerületi népdaléneklési  versenyen

SZÓLÓ kategóriában
ARANY minősítést kapott

Varga Laura 7.b
Felkészítő tanár: Ábrahám Mónika

DUETT kategóriában
ARANY minősítést kapott

Calvo Szilvia 8.b – Halász Petra 8.c
Felkészítő tanár: Fabók Gizella


Simonyi Zsigmond kerületi helyesírás versenyen

az 5. évfolyamosok között
5. helyezet: Takács Anna 5.a

Felkészítő tanár: Turi Alexandra

Simonyi Zsigmond kerületi helyesírás versenyen

az 7. évfolyamosok között

1. helyezett

Brantmüller Laura 7.a

Felkészítő tanár: Kollár Adrienn


„Olvass, alkoss, játssz velünk!
 Széchenyi István a legnagyobb magyar”
kerületi olvasási versenyen

2. helyezett a

olvass_alkoss

a „Gőzösök” csapat, melynek tagjai:
Simon Regina 7.b, Kavalecz-Szücs Lilien 7.b
 Bukovics Hugó 7.c, Juhász Luca 7.c

Felkészítő tanár: Oszlányi Mária


Prezentáció és kiselőadás verseny

2. helyezett a

hodi_rasko_gyorgy

Hódi Ádám 7.c, Raskó Zsófi 7.c és György Marcell 7.c
összetételű csapat

Felkészítő tanáraik: Némethy Beáta és Oszlányi Mária



2016/17. tanév iskolai versenyek eredményei

ALSÓS iskolai versenyek

Matematika verseny – 3. évfolyam

1.  Tóth Kolos Barnabás 3.b
2. Görög Csanád 3.c
3. Rettiger Márton 3.c

Matematika verseny – 4. évfolyam

1. Zsivkovics Máté 4.b
1. Marton Réka 4.c

2.  Bánhidi Péter 4.a

Német vers- és prózamondó verseny – 2. évfolyam
Vers kategória:

1. Francsics Tamás 2.c
2. Dukát Borbála 2.c
2. Antal-Futó Petra 2.c
3. Szabó Gerda 2.c
3. Turi Zsombor 2.c

Német vers- és prózamondó verseny – 2. évfolyam
Próza kategória:

1. Tácsik Míra 2.c
2. Ugyan Rézi Anuk 2.c
3. Végh Péter 2.c

Német vers- és prózamondó verseny 3.-4. évfolyam
Vers kategória:

1. Kakukk Flóra Dáfné 3.c
2. Fülep Hanna 4.c
3. Balogh Edina 3.c
3. Pataki Nikolett 4.c

Német vers- és prózamondó verseny 3.-4. évfolyam
Próza kategória:

1. Farkas Flóra 3.c
2. Dormán Klára 4.c
3. Bak Natália 3.c
3. Marton Réka 4.c

Szövegértés verseny – 3. évfolyam

1. Kovács Lili Dóra 3.c
2. Deli Mandula 3.a
3. Farkas Flóra 3.c

Szövegértés verseny – 4. évfolyam

1. Bánhidi Péter 4.a
2. Homó Zotmund  4.c
3. Marton Réka 4.c

Énekverseny – 3. évfolyam

1. Kovács Lili Dóra 3.c
2. Jager Zsófia 3.c
3. Almási Nikolett 3.a
3. Dalicsek Tünde 3.b

Énekverseny – 4. évfolyam

1. Görög Csenge Réka 4.a
2. Lehóczki Tímea 4.c
3. Bagi Nóra 4.a
3. Párdányi Rebeka 4.b

Vers- és prózamondó verseny – 3. évfolyam
Vers kategória:

1. Pákozdi Kolos 3.a
2. Görög Csanád 3.c
3. Fekete Zsombor 3.b
3. Deli Mandula 3.a

Vers- és prózamondó verseny – 3. évfolyam
Próza kategória:

1. Bak Natália 3.c
2. Illés Gergő 3.a
2. Bertalan Júlia 3.b
3. Mersich Ditte 3.a
3. Papp Ábel 3.c

Vers- és prózamondó verseny – 4. évfolyam
Vers kategória:

1. Kovács Bernadett 4.a
2. Puskár Zénó 4.a
3. Marton Réka 4.c

Vers- és prózamondó verseny – 4. évfolyam
Próza kategória:

1. Gyüre Márton 4.a
2. Zele-Molnár Zoé 4.b
3. Kecskeméti Zsófia 4.c

Helyesírási verseny – 3. évfolyam

1. Gróf András 3.c
2. Bak Natália 3.c
3. Bertalan Júlia 3.b

Helyesírási verseny – 4. évfolyam

1. Bánhidi Péter 4.a
2. Magyar Gergely 4.c
3. Koller Ákos 4.b

Fekete István szépolvasási verseny  – 3. évfolyam

1. Bak Natália 3.c
2. Kerekes Gergő 3.b
3. Gróf András 3.c
3. Illés Gergő 3.a

Fekete István szépolvasási verseny – 4. évfolyam

1. Polgár Tamás 4.a
2. Bánhidi Péter 4.a
3. Mizser Lili 4.b
3. Fülep Hanna 4.c

Montágh Imre szépolvasási verseny – 4. évfolyam

1. Éles Emma 4.c
2. Bánhidi Péter 4.a
3. Megyesi Benedek 4.b

 Rajz verseny –  3. évfolyam

1. Soltész Virág 3.c
2. Kakuk Flóra  3.c
3. Almási Niki 3.a

 Rajz verseny – 4. évfolyam

1. Vu Ngoc Thao-Minh 4.b
2. Erdősi Tamara 4.a
3. Marton Réka 4.c

 Felsős iskolai versenyek – 2016/17. tanév

Történelem verseny

5. évfolyam

1. Dolánszky Dávid 5.d
2. Jamal Dávid 5.b
3. Gál Franciska 5.d

6. évfolyam

1. Rettiger Péter 6.c   
2. Ádány Balázs 6.a
3. Dobai Bálint 6.a

7. évfolyam

1. Török Csongor 7.b    
2.  Sárosi Laura 7.c
3. Brantmüller Laura 7.a

8. évfolyam

1. Szentpéteri Balázs 8.c  
2.  Beer Bulcsú 8.c
3. Balázsi Barna 8.b

Angol szövegértési verseny

5. évfolyam

1. Gánóczy Léna 5.c
2. Koppány Botond 5.c
3. Nguyen Minh Ahn Anna 5.a

6. évfolyam

1. Le Hai Yen 6.a
2. Sáfrán Levente 6.a
3. Dobai Bálint 6.a

Angol nyelvi szépkiejtési verseny

5. évfolyam

1.  Nguyen Minh Anh Anna 5.a
2.  Takács Anna  5.a
2.  Szakács Barbara 5.c
3.  Németi Zsófi 5.c
3.  Kelecsényi Gergely 5.a

6. évfolyam

1. Le Hai Yen 6.a
2. Módly Dominik 6.a
3. Kiss Bálint 6.a
3. Makranczi Zsombor 6.b

Fizika verseny

8. évfolyam

1.  Varga Pál Patrik 8.c
2.  Szentkuti Péter 8.c
3.  Szentpéteri Balázs 8.c

7. évfolyam

1. Szentpéteri Botond 7.c
2. Kavalecz-Szücs Lilien 7.b
3. Kotán Krisztián 7.a

Herman Otto biológia verseny

 7. évfolyam

1. Böhönyey Lili 7.a
2. Szentpéteri Botond 7.c
3. Török Csongor 7.b

 8. évfolyam

1. Kádas Dorina 8.b
2. Strohmayer Zita 8.c
3. Cserny Anna 8.c

Hevesy György kémia versenyen

 7. évfolyam

1.  Borsik Balázs 7.c
2. Szentpéteri Botond 7.c
3.  Brantmüller Laura 7.a
4. Török Csongor 7.b

 8. évfolyam

1. Varga Pál Patrik 8.c
2. Szentpéteri Balázs 8.c
3. Szentkuti Péter 8.c

Matematikaverseny

5. évfolyam

1. Dolánszky Dávid 5.d
2.  Mersich Dávid 5.b
3. Irlanda Sándor 5.a

6. évfolyam

1. Szabó Ágoston 6.c
2. Kecskeméti Bálint 6.c
2. Rettiger Péter 6.c
3. Sztán Kristóf 6.a

7. évfolyam

1. Szentpéteri Botond 7.c
2. Török Csongor 7.b
3. Borsik Balázs 7.c

8. évfolyam

1. Sándor Péter  8.c
2. Varga Pál Patrik 8.c
3. Baracza Botond 8.c

Német vers- és prózamondó verseny 5.-6. évfolyam
Vers kategória:

1. Gál Franciska 5.d
2. Schmidt Nóra 5.d
2. Pap Brúnó 5.d
3. Dénes Zita 5.d
3. Dávid Dalma 6.c

Német vers- és prózamondó verseny 5.-6. évfolyam
Próza kategória:

1. Dolánszky Dávid 5.d
2. Takács-Ungár Benjámin 5.d
2. Kecskeméti Bálint 6.c
3. Balogh Dorka 5.d
3. Szarka Júlia 6.c

Német vers- és prózamondó verseny 7.-8. évfolyam
Vers kategória:

1. Raskó Zsófia 7.c
2. Hufnágel Nóra 7.c
2. Juhász Luca 7.c
3. Limpek Veronika 7.c
3. Szamek Villő 7.c

Német vers- és prózamondó verseny 7.-8. évfolyam
Próza kategória:

1. Dolezsál Zsófi 7.c
2. Hermesz Fruzsina 7.c
3. Sárosi Laura 7.c

Iskolai népdal verseny

5. osztály – szóló

1.  Hódi Dalma 5.d
2.  Fodor Szonja 5.b
2.  Nguyen Minh Anh Anna5.a
3. Kakuk Niké 5.d
3. Takács Anna 5.a

6. osztály – szóló

1. Varga Luca 6.b
2. Huszár Liliom 6.a
2. Dukát Botond 6.b
3.  Árkai Laura 6.b

7. osztály – szóló

1. Varga Laura 7.b
2. Simon Viktória 7.b
3. Simon Regina 7.b

8. osztály – szóló

1. Tolnai-Vajgel Sára 8.a
2. Vágó Nelli 8.a

5. osztály – kisegyüttes

1. Böhönyey Eszter 5.a – Gyüre Lili 5.a – Nagyistván Kata 5.a

7. osztály – kisegyüttes

1. Varga Laura 7.b – Simon Regina 7.b – Simon Viktória 7.b

8. osztály – kisegyüttes

1. Calvo Szilvia 8.b – Halász Petra 8.c

Rajzverseny

5-6. évfolyam

1. Kuti Hajnalka 5.d
2. Gyebnár Balázs 6.a
3. Gánóczi Léna 5.c

7-8. évfolyam

1. Kádas Dorina 8.b
2. Hermesz Fruzsina 7.c
3. Verebélyi Kamilla 7.b

Bod Péter könyvtárhasználati verseny

5-6. évfolyam

1. Bercsényi Zille 5.b
2. Radics Dorka 5.b

7-8. évfolyam

1. Sárosi Laura 7.c
2. Limpek Vera 7.c
3. Kavalecz-Szücs Lilien 7.b

Kazinczy szépkiejtési verseny

5-6. évfolyam

1. Takács Anna 5.a
2. Szarka Júlia 6.c
3. Sárközi Zsófia 5.a

7-8. évfolyam

1. Bényei Luca 8.c
2. Varga Laura 7.b
3. Dolezsál Zsófi 7.c

Természetismeret verseny 5-6. évfolyam

5. évfolyam

1. Dolánszky Dávid 5.d
2. Prohászka Soma 5.b
3. Papp Orsolya 5.a

6. évfolyam

1. Rettiger Péter 6.c
2. Ádány Balázs 6.a
3. Dobai Bálint 6.a

Teleki Pál Földrajzverseny

7. évfolyam

1. Szentpéteri Botond 7.c
2. Török Csongor 7.b
3. Illés Anna 7.a

8. évfolyam

1. Balázsi Barna 8.b
2. Kádas Dorina 8.b
3. Galler Máté 8.a

Vers- és prózamondó versenyek

 5-6. évfolyam (VERS kategória)

1.  Menich Réka 5.d
2. Gyüre Lili 5.a
3. Gál Franciska 5.d
3. Csilik Zsófia 6.a

5-6. évfolyam (PRÓZA kategória)

1. Takács-Ungár Benjámin 5.d
2. Szarka Júlia 6.c
3. Nguyen Minh Anh Anna 5.a

7-8. évfolyam (VERS kategória)

1. Bényei Luca 8.c
2. Rátkai Bori 7.b
3. László Gábor 8.b

7-8. évfolyam (PRÓZA kategória)

1. Dormán Miklós 7.b
2. Raskó Zsófia 7.c
3. Földény Fanni 8.c

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny

Helyesírási verseny – 5. évfolyam

1. Takács Anna 5.a
2. Kakuk Niké 5.d
3. Takács-Ungár Benjámin 5.d

Helyesírási verseny – 6. évfolyam

1. Bugár Boglárka 6.c
2. Ádány Balázs 6.a
3. Dobai Bálint 6.a
3. Mihálka Fanni 6.b
3. Kis Dorottya 6.a

Helyesírási verseny – 7. évfolyam

1. Brantmüller Laura 7.a
2. Vaszkó Ádám 7.c
2. Simon Viktória 7.b

Helyesírási verseny – 8. évfolyam

1. Varga Pál Patrik 8.c
2. Calvo Szilvia 8.b
3. Bényei Luca 8.c



Sportversenyek eredményei – 2016/17. tanév

Atlétika versenyen

Egyéni versenyben
a IV. korcsoportban lányok között

 kislabda hajításban

ezüst érmet szerzett:

Simon Viktória 7.b

100 m-es futásban

ezüst érmet szerzett:

Simon Viktória 7.b

távolugrásban

bronz érmet szerzett:

Kőszegi-Kovács Nikolett    7.a

kislabdahajításban

4. helyezést ért el:Simon Regina 7.b

Egyéni versenyben
a IV. korcsoportban fiúk között

100 m-es futásban

4. helyezést ért el:Petrik Balázs 8.a

Egyéni versenyben
a III korcsoportban lányok között

60 m-es futásban

6. helyezést ért el:Sárközi Zsófia 5.a

Csapatversenyben
a IV. korcsoportban lányok között

4*100m-es váltóban

arany érmet szerzett:


Rabi Dorka 7.b,  Simon Regina 7.b,  Simon Viktória 7.b,
Kőszegi-Kovács Nikolett   7.a

Csapatversenyben
a IV. korcsoportban fiúk között

4*100m-es váltóban

5. helyezést ért el:

Petrik Balázs 8.a, Csányi Kristóf 8.a,
Strang Patrik 8.b, Cservák Zsolt 8.a

Felkészítő tanárok:
Jósvai Ferenc, Kárpáti Andrea, Varga Erika


Újbuda Diákolimpia Mezei futóverseny  

      IV. korcsoport lány-csapat:
2.  helyezést ért el.

A csapat tagjai:      
Limpek Veronika  7.c
Simon Regina 7.b
Rabi Dorka 7.b
Toller Alexandra 7.b
Szász Luca 7.b

Felkészítő tanárok:
Jósvai Ferenc, Kárpáti Andrea, Varga Erika

Újbuda Diákolimpia Mezei futóverseny  

      IV. korcsoportfiú-csapat:
6.  helyezést ért el.

A csapat tagjai:      
László Gábor 8.b
Strang Patrik 8.b
Namesánszky Zoltán 8.b
Cservák Balázs 8.a

Felkészítő tanárok:
Jósvai Ferenc, Kárpáti Andrea, Varga Erika


Kerületi kosárlabda-bajnokságon

a 4. korcsoportban ezüst érmes csapatunk:

Csányi Kristóf 8.a, Bősze Bálint 8.a, Móri Barnabás 8.c, Turcsics Gergely 8.c,
Majzik Barnabás 6.a, Dormán Miklós 7.b, Csőke Richárd 7.a, Takács Bálint 6.c,
Szentpéteri Botond 7.c, Takács Dóra 8.c

Felkészítő tanáruk: Jósvai Ferenc


Kerületi labdarúgó-bajnokságon

a 3. korcsoportban ezüst érmes csapatunk:

Garamvölgyi Vince  6.c, Bán Levente 6.b, Rettinger Péter 6.c, Szabó Ágoston 6.c,
Majzik Balázs 6.a, Módly Domonkos 6.a, Mohamad Ziad 6.a,
Musa Izmael 6.a, Vass Gergely 6.a, Dukát Botond 6.b, Molnár Olivér 6.b

Felkészítő tanáruk: Jósvai Ferenc


Úszás versenyen

III. korcsoportban, fiú, váltóban

győztes:
a Teleki csapata

Kiss Bálint 6.a, Schödl András 6.a,
Berzéki Olivér 6.a,  Egressy Mátyás 5.a

III. korcsoportban, 50 m-es fiú gyorsúszásban

Győztes:

berzeki_oliver

Berzéki Olivér 6.a

III. korcsoportban, fiú 50 m-es mellúszásban

2. helyezett:

tarczi
Tarczi Attila 5.c

 IV. korcsoportban fiúk között

5. helyezett: Neubrandt Bence 7.b

IV. korcsoportban lányok között

5. helyezett: Verebélyi Kamilla 7.b


Sakk versenyen

I. korcsoportban fiú között

6. helyezett: Miklósi Péter 2.a


A kerületi Diákolimpia váltó csapatbajnokságon

IV. korcsoportban lányok között
6*200 m-es váltóban

5. helyezést ért el:

Földényi Fanni 8.c
Takács Dóra 8.c
Simon Regina 7.b
Simon Viktória 7.b
Limpek Veronika 7.c
Kőszegi-Kovács Nikolett 7.a

Felkészítő tanárok:
Jósvai Ferenc, Kárpáti Andrea, Varga Erika


A kerület Napja alkalmából rendezett
Városrészek közötti futáson,  a Tömegesítési versenyen

iskolánk  az előkelő 2. helyezést szerezte meg!

kupa

Mindenki részvételét nagyon köszönjük!


SPORTVERSENYEK ALSÓ TAGOZATON

Újbuda Diákolimpia Mezei futóverseny

Egyéni versenyben

1. helyezett:

Rácz Bendegúz 5.c

2. helyezett:

 Magyar Gergely 4.c

4. hely
Huszár Enikő 3.a

4. hely

Illés Dávid 1.b

Felkészítő tanár: Pécsi Marianna

Újbuda Diákolimpia Mezei futóverseny  

      2006-os fiú -csapat:
1. helyezést ért el.

Botlik Barna 4.a, Malinák Áron 4.a, Szarka Dani 4.c, Magyar Gergely 4.c,
Rácz Bendegúz 5.c, Török Botond 4.a, Szabó Áron 4.c

Felkészítő tanár:  Pécsi Marianna

Újbuda Diákolimpia Mezei futóverseny

           2006-os lány -csapat:
2. helyezést ért el.

Hamar Fedóra 5.c, Mizser Lili 4.b, Mersich Ditte 3.a, Huszárik Enikő 3.a,
Marton Réka 4.c,  Éles Emma 4.c, Wiesler Anna 4.c, Dormán Klára 4.c,
Lehoczki Timi 4.c, Kabai Szófia 4.c

Felkészítő tanár:  Pécsi Marianna

Újbuda Diákolimpia Mezei futóverseny

2009-es fiú-csapat:
3. helyezést ért el.

Zaviodni Kristóf 2.c, Dölfi Zsolt 1.a, Görög Zsombor 1.a,
Zana Márk 1.a, Elek Marcell 2.b
és Illés Dávid 1.b

Felkészítő tanár:  Pécsi Marianna

Újbuda Diákolimpia Mezei futóverseny

2007-es fiú-csapat:
6. helyezést ért el.

Horváth G. Miklós 3.a, Kátai Bálint 3.a, Vágó Marci 3.b, Szalai Kornél 3.c, Ackerman Áron 3.c
Görög Csongor 3.c, Bóta Bertalan 3.c, Frencsics Tamás 2.c, Kerekes Gergő 3.b

Felkészítő tanár: Pécsi Marianna


Újbuda Diákolimpia Atlétika több próba

II. korcsoportban
egyéni versenyben

3. helyezés

  Magyar Gergely 4.c

Felkészítő tanár: Pécsi Marianna

   Limpek Lilla 3.c
4. helyezés

Felkészítő tanár: Pécsi Marianna

II. korcsoport fiú-csapat:
4. helyezést ért el.

  
Magyar Gergely 4.c, Vágó Balázs 4.a, Kiss Gergely 4.c,
Rácz Bendegúz 5.c, Török Botond 4.a, Iker András 4.c

Felkészítő tanáruk: Pécsi Marianna

II. korcsoport  lány-csapat:

6. helyezést ért el.


Dormán Klára 4.c, Éles Emma 4.c, Kabai Szófia 4.c, Wiesler Anna 4.c
Görög Csenge 4.a, Kovács Betti 4.a

Felkészítő tanáruk: Pécsi Marianna

I. korcsoport fiú-csapat:
6. helyezést ért el.

A csapat tagjai:        
Zavodni Kristóf    2.c
Szentpéteri Ákos 2.c
Zsoldos Domonkos 2.c
Monostori Gergő    2.b
Frencsics Tamás    2.c
Dorozsmai Martin 3.b

Felkészítő tanáruk: Pécsi Marianna

II. korcsoport  lány-csapat:
6. helyezést ért el.

A csapat tagjai:        
Bálint Vera 3.b
Limpek Lilla 3.c
Hegedűs Lili 2.c
Ludvig Zsófia 2.c
Tácsik Míra 2.c
Masurek Léna 2.b

Felkészítő tanáruk: Pécsi Marianna


Újbuda Diákolimpia
“Partizán” kidobós versenyen

I-II. korcsoportban a fiúk között

győztes: a Teleki csapata

Wégerbauer Bence 4.c, Polgár Tamás 4.a, Homó Zotmund 4.c,  Helmle Zsombor 4.c,
Kiss Gergely 4.c,  Szarka Dani 4.c,  Hoffmann Dénes 4.c, Ádány Lóránt 4.c,
Török Botond 4.a, Szabó Áron 4.c

Felkészítő tanáruk: Pécsi Marianna


A kerületi Diákolimpia váltó csapatbajnokságon

a II. korosztályos fiú csapat:  bronzérmet nyert

A csapat tagjai: 

Botlik Barna 4.a, Polgár Tamás 4.a, Rácz Bendegúz 5.c,
Tarczi Attila 5.c, Török Botond 4.a, Magyar Gergő 4.c

valto_fiu_4_5


 

 

 

Felkészítő tanáruk: Pécsi Marianna

Az I. korosztályos leány csapat 5. helyezést ért el.

A csapat tagjai: 

Tőzsér Niki 2.b, Antal-Futó Petra 2.c, Éles Léna 2.c,
Hegedűs Liliána 2.c, Limpek Lili 2.c, Jáger Zsófi 3.c

valto_leany_kicsik

Felkészítő tanáruk: Pécsi Marianna


Az  I. korosztályos fiú csapat 6. helyezést ért el.

A csapat tagjai: 

Monostori Gergő 2.b, Dorozsmai Martin 3.b, Francsics Tamás 2.c,
Szentpéteri Ákos 2.c, Zsoldos Domonkos 2.c, Pataki Ákos 3.c

valto_fiuk_kicsik

Felkészítő tanáruk: Pécsi Marianna



Pályázatok – 2016/17. tanév

2017. évi Klímabarát Fenntarthatósági Fesztivál
rajzpályázatán

I. helyezést ért el:  

Varga Eszter 4.a


Kerületi Föld Napja alkalmából rendezett pályázatok

Föld Napja plakátpályázaton

Nemzeti Park kategóriában
1. helyezést értek el


Karácsony Lilla 5.b, Bercsényi Zille 5.b, Kovács Dorina 5.b

Felkészítő tanáruk: Bacsiné Ledniczki Tímea

Lovastábor kategóriában
3. helyezést értek el


Péter Viktória 5.b, Vágó Bernadett,  Dávid Petra 5.b, Maczkó Dorina 5.b

Felkészítő tanáruk: Bacsiné Ledniczki Tímea

Napenergia kategóriában
3. helyezést értek el


Kiss Viktor 5.b, Szabó Benedek 5.b

Felkészítő tanáruk: Bacsiné Ledniczki Tímea

Ökoturizmus  kategóriában
Különdíjat nyert


Jamal Dávid  5.a

Felkészítő tanáruk: Bacsiné Ledniczki Tímea

Napenergia kategóriában
Különdíjat nyertek


Takács Anna 5.a, , Várfalvi Zoé 5.a, Kovács Kinga 5.a

Felkészítő: Oswald Gábor

Ökoturizmus  kategóriában
Különdíjat nyertek


Gyüre Lili 5.a, Nguyen Minh Anna 5.a, Sárközy Zsófi 5.a

Felkészítő: Oswald Gábor

Nemzeti Park kategóriában
Különdíjat nyertek


Papp Orsolya 5.a, Nagyistván Kata  5.a, Böhönyey Eszter 5.a

Felkészítő: Oswald Gábor

Napenergia kategóriában
Különdíjat nyertek


Figura Márton 5.c, Márton Dániel 5.c, Galba Béla 5.c

Felkészítő: Oswald Gábor


Országos siker a TEDI-vel

Iskolánk online diákújsága, a TEDI országos 3. helyezést ért el a DUE (Diákújságíró Egyesület) Tehetségkutató Diákmédia Pályázatán „Az év online diákmédiuma” kategóriában.

Az elbíráláskor az eredetiséget, a tartalmi, újságírói színvonalat, az oldal megjelenését, használhatóságát értékelték.
A DUE-től meghívást kaptunk a 24. Országos Ifjúsági Sajtófesztiválra, ahol az ünnepélyes eredményhirdetésen szembesültünk azzal, hogy a TEDI a szakemberek tetszését is elnyerte.
18 diákújságíróval és az újság szerkesztői munkáját segítő két pedagógussal (Bea néni és Marcsi néni)
2017. május 19-én a Várkert Bazárban vettünk részt ezen a sokszínű programon.

A Diákújságíró Egyesület honlapján már elérhetők a többi kategória  eredményei is:

Tehetségkutató Diákmédia Pályázat 2017 – eredmények

Ugrás a diákújságra: TEDI (TEleki DIákújság)



Az én mesém adom neked!” tehetséggondozó meseíró pályázaton:

Ristyák Luca 4.b  osztályos tanuló is részt vett.
“A legkedvesebb lány és a titok című meséje megjelent a Mesém című könyvben.

ristyak_luca